Hakkında...

Halil TUZCU, Denizli'de doğdu. 0-7 yaş arasını babasının işi sebebiyle Balıkesir'de geçirdi. 1993'de Denizli'ye taşındı. 1993 yılında Denizli'de bulunan Mareşal Fevzi Çakmak İlkokuluna başladığı öğrenim hayatını sırasıyla Hürriyet İlkokulunda, ortaokul ve liseyi 7 yıllık İngilizce eğitim veren Denizli Anadolu Lisesinde tamamladı.

Lisans Eğitimi:

2004 yılında Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde öğrenime başladı. Üniversite Lisans Eğitimi 1. sınıftan itibaren, özel sektörlerde ısıtma-havalandırma sistemleri kurulumu + iş makinaları ekipmanları tasarımı ve üretimi gibi farklı alanlarda çalıştı. İş hayatı esnasında ihracat işlemleri için birçok Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinde bulundu. Lisans eğitimi esnasında ERASMUS Bursu kazanarak 1 dönem Almanyadaki FachhochSchule Regensburg'da lisans eğitimine devam etti. Lisans eğitimini 4 yılda başarı ile tamamladı ve 2008 yılında Pamukkale Üniversitesinden başarıyla mezun oldu.

Yüksek Lisans Eğitimi:

Lisans mezuniyetinin hemen ardından, 2008 yılında Pamukkale Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans Eğitimine başladı. Aynı süre içerisinde Makine Mühendisliği Bölümünde yürütülen bilimsel 108T246 no.lu TÜBİTAK projesine, yapılan sınav sonucunda araştırmacı olarak seçildi. TÜBİTAK Bursiyer Araştırmacısı olarak görev aldı. Yüksek Lisans Tezini de 108T246 no.lu TÜBİTAK Projesi kapsamında gerçekleştirilen "Isı Yalıtımı ve Otomotiv Sektöründe Kullanılan Poliüretan Malzemelerin Yanmaya Karşı Direncinin Artırılması" adlı araştırma konuları üzerinde tamamladı.

Doktora Eğitimi:

2010 yılından itibaren 9 ay süre ile Uşak Üniversitesi'nde görev yapmıştır. Daha sonra Doktora Eğitimi için Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne (ODTÜ'ye) ve Ege Üniversitesi'ne ÖYP kapsamında başvuruda bulunmuştur ve alanında her iki üniversiteye'de 1. sırada yerleşmiştir. Tercihen Ege Üniversitesi seçilmiş olup, Araştırma Görevlisi Yüksek Mühendis olarak Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde görev yapmıştır. Doktora öğrenimi esnasında 4 farklı ülkede (Fransa, Çek Cumhuriyeti Tayland ve Tayvan’da) bulunmuş ve 5 adet yurt dışı yazılı ve sözlü konferans bildirisi sunmuştur. Buna ek olarak hakemli bilimsel yurtdışı konferanslarda 2 farklı akademik ödül (Silver Award Bildiri Ödülü ve Üstün Öğreticilik Ödülü) almaya hak kazanmıştır. Ayrıca 3 adet yurtiçi, 5 adet yurtdışı, sözlü ve yazılı konferans bildirisi doktora çalışmaları esnasında oluşturulmuştur ve sunulmuştur. Tayland’da katılmış olduğu ‘The IRES’ yurt dışı konferansına, konferans başkanı olarak davet edilmiştir ve konferans yürütücülüğü görevini gerçekleştirmiştir. Yayımlanmış veya yayımlanmak üzere kabul edilmiş yayınlara faaliyetler kısmından ulaşılabilir.

Bilgiler

 
EĞİTİM VE ÖĞRENİM HAYATI
1997 - 2004 : Denizli Anadolu Lisesi / Denizli
2004 - 2008 : Pamukkale Üniversitesi / Denizli - (1 Dönem Erasmus öğrencisi olarak, Regensburg Fachhochschule 'de / Almanya ‘da lisans eğitimi için bulundu)
2008 - 2010 : Pamukkale Üniversitesi / Denizli - (Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalı - Yüksek Lisans)
2010 Eylül - 2011 Ocak : Pamukkale Üniversitesi / Denizli - (Fen Bilimleri Enstitüsü Mekanik Anabilim Dalı - DOKTORA) (Eğitime Ege Üni'de tekrar başlanmıştır)
2011 Şubat -2017 Ocak : Ege Üniversitesi / İzmir - (Fen Bilimleri Enstitüsü Termodinamik Anabilim Dalı - DOKTORA)
     
YABANCI DİL : İngilizce ve Almanca
     

 

YURTDIŞI GÖREVLENDİRİLMELERİ (RESMİ ve MADDİ DESTEK Almaya Hak Kazandıkları)

TAYLAND
14-21 Mayıs 2016
  International Conference on Engineering and Natural Science, The IRES ICENS/ Ege Üni. Resmi Görevlendirme (7 Gün)
Bangkok  
 
         
FRANSA
02-12 Eylül 2015
  Climamed Mediterranean Congress of HVAC/ Ege Üni. Resmi Görevlendirme (10 Gün)
Juan Les Pins  
 
         

ÇEK CUMHURİYETİ

01-10 Haziran 2015
  World Academy of Research Publication Center/ Ege Üni. Resmi Görevlendirme (10 Gün)
Prag
         
TAYVAN
03-13 Aralık 2014
  International Chin-Yi University of Technology / Ege Üni. Resmi Görevlendirme (10 Gün)
Taipei ve Taichung
         
TAYLAND
19-30 Mart 2014
  Asian Institue of Technology / Ege Üniversitesi Resmi Görevlendirme (12 Gün)
Pattaya City
         
MALTA
Tem 2011 - Ekim 2011
  ESE / Yükseköğretim Kurulu Maddi Destekli Resmi Görevlendirme (3 Ay)
St Julian's, Sliema, Comino, Gozo
         
ALMANYA
Eylül 2006 - Ocak 2007
  Regensburg Fachhochschule / Burslu ERASMUS Programı (6 Ay)
Regensburg ve Münih

 

YURTDIŞI SEYAHATLERİ (KİŞİSEL ve İŞ HAYATI)

     
FRANSA İTALYA HOLLANDA İNGİLTERE UKRAYNA      
Paris, Nice, Cannes, Marseille, Lyon Venedik, Padova, Modena Haarlem, Roterdam Londra Kiev      

Lisans Tezi Konusu : Endüstriyel Tesislerde Doğal Gaz Tesisatının Projelendirilmesi ve Fizibilitesi (Tamamlanma Tarihi: Haziran 2008)
Y.Lisans Tezi Konusu : Isı Yalıtımı ve Otomotiv Endüstrilerinde Kullanılan Yanmaya Dirençli Poliüretan Esaslı Malzemelerin Tutuşma ve Yanma Karakteristiklerinin Deneysel İncelenmesi (Tamamlanma Tarihi: Temmuz 2010)
Doktora Tezi Konusu : Binalar İçin Yenilenebilir Enerjili Hibrit Sistemlerin Ekserji ve Eksergoekonomik Analizleri (Tamamlanma Tarihi: Ocak 2017)

Eğitim Aldığı Üniversiteler . .

Akademik Görevler . .

 

İdari Görevler . .

 

  Bölüm Başkan Yardımcısı   20 Eylül 2019 - 26 Temmuz 2020 Görev Yeri: Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü